Samsung získal patent na vylepšené grafické znázornění složek

3

Pamatujete si na patentové šílenství z minulého roku vyvolané Applem a jeho patentovaným návrhem na odemykání chytrých zařízení pomocí ‚slide-to-unlock‘? Doufám, že ano, dost možná se totiž něco podobného bude opakovat, jen ze strany Samsungu.

Ten totiž získal před rokem zaregistrovaný patent na novou podobu znázorňování složek v Androidu. Slovem znázorňování ale nemyslím abstraktní strukturu z pohledu souborového systému nebo nic podobného, ale prostě a jednoduše jejich vzhled na displeji.

Předmětem patentu je konkrétně podoba složky jakožto ‚sloupečku obsažených ikonek položených na sebe‘, 3D animace rozbalování do klasického zobrazení složky, rychlý náhled co v ní je pomocí tapnutí a táhnutí dolů a způsob jejich vytváření pomocí překrytí ikonek.

Doufejme tak, že Samsung tento patent využije jen v obraně a nebude kvůli němu soudit vývojáře launcherů třetích stran, kteří mnohdy velmi podobné techniky sami používají.

Další informace & zdroj: patentbolt

  • MMAREK

    Na takové blbosti dělat patenty? WTF

  • Aaa

    Samsung zacina byt stejny odpad jako apple…

  • Nutno podotknout, že dokud Samsung nepodnikne s těmito patenty soudní kroky, tak se není důvod rozčilovat. Třeba je má opradu jen pro obranu.