Samsung: Zákaz prodeje v Nizozemí neovlivní zbytek Evropy

1

Po nedávném soudním zákazu prodeje telefonů Samsung Galaxy S, S II a Ace v Nizozemí se ihned vyrojili spekulace, jak to bude se zbytkem Evropy. Některé weby dokonce přinesli i hororové scénáře, že je snad zákaz celoevropský, ty rozumnější se drželi varianty, že v Nizozemí sídlí dodavatelská dceřiná společnost Samsungu pro Evropu.

Nemusíme se ale bát ani úplného zmizení Galaxy telefonů a podle Samsungu ani problémů se zásobováním.

“Today’s ruling is an affirmation that the Galaxy range of products is innovative and distinctive. With regard to the single infringement cited in the ruling, we will take all possible measures including legal action to ensure that there is no disruption in the availability of our Galaxy smartphones to Dutch consumers.
“This ruling is not expected to affect sales in other European markets”

 

„Dnešní rozhodnutí potvrdilo, že Samsung Galaxy telefony jsou inovativní a mají velký dopad na trh. S ohledem na rozsudek se budeme snažit všemi legálními prostředky zajistit aby nebyla porušena ani dodávka zařízení pro holandské zákazníky.“
„Ostatních evropských zemí by se výsledek soudu neměl dotknout vůbec“.

Nakonec to tedy vypadá tak, že Samsung co nejrychleji opraví i sporný patent (listování aplikacemi a galerií) a prodeje se na novo rozjedou i v Nizozemí.

Zdroj: eurodroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here