Samsung vrací úder Applu

7

Právní bitvy, mezi Samsungem a Applem, neberou konce. Články a informace o tomto sporu uveřejnily téměř všechny noviny na světě. A právě díky těmto informacím dnes většina věřejnosti pohlíží na obě firmy dvojí optikou.

Na Apple, jako na „namyšlenou“ firmu, která je schopna zažalovat kohokoliv za úplnou hloupost, avšak vyrábí stylové produkty. Naproti tomu Samsung je pro ně jen asijská firma, kopírující Apple, bez špetky dobrého nápadu. A do této doby měl na vrch Apple, podařilo se mu vysoudit 1,2 mld Kč, ale Samsung se odvolal a dodnes není jasné, jestli pokutu bude muset uhradit, či ne.

V tuto chvíli se celá situace začíná pomalu obracet proti nakousnutému jablku. Nejen že některé z patentů Applu nemusí být platné (pinch to zoom), ale  Samsung dokonce podává žalobu, jenž by mohla kalifornské společnosti velmi znepříjemnit život. Předmětem žaloby je totiž notifikační centrum.

Aby to nebylo lehké, skutečným vlastníkem onoho patentu je Google. Notifikační centrum je pro uživatel androidu běžná věc, avšak uživatelé iOS tuto featuru získali teprve v iOS 5. A právě v tom je problém. Za patent na „stavovou lištu“ nikdo z Applu nezaplatil a žaloba byla na světě.

Zdroj:www.androidauthority.com

 • strucky

  Snad to soud Applu pěkne osolí… potřebují přistřihnout křidélka.

 • Google se musí hlavně modlit aby Samsung nepřešel k jiném OS, takže bude stát za ním.

  • ic

   Jak nepřešel? Vždyť samsung používá na svých telefonech všechny myslitelné systémy. Na iOS asi těžko přejde, takže jedině tak může Android opustit, ale to zatím nevypadá, když je to u něj nejprodávanější platforma.

 • Snad si konečně plácnou za pokrok a nechaj se být. 😉

 • Samsung by mel ty shnily jabka kopit a bylo by po ptakach a po soudech.

 • fraudovina z Košic

  A do nich!!! Jen jim to pekně osolte…. Nesnášám apple!!

 • Tuto notifikační lištu jsem viděl i na iPadu a ihned mi došlo, že toto nemá Apple z vlastní hlavy. Doufám, že jej Google, potažmo i jiní výrobci pořádně sedřou.. 🙂