Samsung ukázal 5“ AMOLED displeje s FullHD rozlišením

2

Zatímco v podstatě všichni ostatní, alespoň trochu důležití, výrobci chytrých zařízení s Andoidem své telefony s 5‘‘ FullHD displejem představili na CESu nebo dokonce již před ním, tak Samsung, prozatímní vládce trhu, stále žádný přerostlý telefon s neskutečnou jemností displeje neuvedl.

Svůj podíl viny na tom zřejmě nese fakt, že na rozdíl od ostatních výrobců používá jihokorejský gigant vlastní displeje postavené na OLED technologii, která má z principu problémy s větší hustotou pixelů. Tuto teorii podporuje například zpráva z listopadu minulého roku, která hlásala, že ačkoliv Samsung o výrobě 5‘‘ FullHD panelů již nějakou dobu aktivně uvažuje, tak s ní má kvůli specifickým vlastnostem OLED problémy znemožňující skutečně masivní výrobu.

Naštěstí to podle nejnovějších informací vypadá, že Samsung tyto potíže překonal. Ve stínu ostatních, na první pohled větších, novinek totiž na jednom stánku ukázal evoluci vlastních displejů, včetně aktuálně nejnovější generace – 5‘‘ FHD panelu. Kromě větší úhlopříčky a hustoty pixelů, jejíž hodnota by měla dosahovat 440 bodů na palec, by nová generace měla nabídnout, také nižší energetickou náročnost. Displej by se měl konkrétně vzít o 25 % energie méně.

Podle informací z fotografie bychom se displeje měli dočkat někdy v prvním čtvrtletí letošního roku, tedy plus mínus v době, ve které se očekává oznámení nové vlajkové lodi – Samsungu Galaxy S IV.

Zdroj: gsmarena

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here