Samsung si podvodně zvyšoval skóre v některých benchmarcích

0

O benchmarcích se mluví už nějakou dobu. Někteří uživatele je považují za aplikace, které „vaří z vody“ a výsledky jsou prý irelevantní. Na druhou stranu je jasné, že benchmarky sice nejsou při svých testech nejpřesnější, ale orientovat se podle nich lze, tedy alespoň do té doby, než si někteří výrobci začali uměle navyšovat skóre.

Procesor Exynos Octa se podle všeho měl chovat jinak při běhu standardních aplikací a při testech ve známých aplikacích, jako je třeba AnTuTu nebo GLBenchmark. Podle serveru AnandTech běží GPU při normálních aplikacích na frekvenci 480 MHz, pokud ovšem spustíte benchmark, jenž se nachází na seznamu, grafický akcelerátor se přetaktuje na 533 MHz. A procesor údajně dokáže u těchto aplikací vyvinout až o 10 % lepší výkon.

tabulka_AnandTech

Za vším stojí kód v souboru TwDVFSApp.apk, tedy v aplikaci, kde se nachází nastavení procesoru a GPU. V kódu je zmíněn také „boost mód“ a překvapivě můžeme najít zmínku o Snapdragonu 600. Zřejmě se tedy dočkáme prověření i přístrojů s tímto čipem.

Samsung se však brání. Podle výrobce dokáže GPU běžet při frekvenci 533 MHz i v jiných aplikacích. Všechny aplikace běžící na celé obrazovce prý mohou využít tuto frekvenci, tedy nejen zmíněné benchmarky. Ovšem nevysvětlil přítomnost seznamu benchmarků, ani záhadný „boost mód.“

kod

AnandTech tedy vše ještě jednou prověřil. Testováno bylo několik aplikací a her, avšak ani jednou nebylo dosaženo frekvence 533 MHz.

zdroj: anandtechandroidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here