Samsung představil nový čtyřjádrový procesor – Exynos 4412

3

Od oficiálního představení dalšího Galaxy telefonu Samsungu Galaxy S 3 nás již dělí pouhý týden a tak si Samsung začíná pomalu připravovat půdu. Dnes tak například představil nový čtyřjádrový procesor 32nm Exynos 4412, který má mít právě v chystaném telefonu premiéru.

A rovnou můžeme říci, že nepůjde o žádné ořezávátko. Exynos 4412 nabídne čtveřici Cortex A9 jader taktovaných na 1,4GHz doplněných o již ze starší generace známý, leč tentokráte lehce přetaktovaný grafický čip Mali 400 tikající na frekvenci 400MHz (původně 266MHz).

Přímé porovnání by díky tomu měl snést i s aktuálně nejvýkonnějším procesorem Tegrou 3 od NVidie. Konkrétně by měl být podle grafického benchmarku GLBenchmark Egypt dokonce i o přibližně 20% rychlejší.

Celkové by tak měl být nový Exynos v porovnání s předchozí 45nm dvoujádrovou generací až dvakrát tak výkonný a současně o 20% méně náročný na beterii. Z ostatního mu pak samozřejmě nebude chybět podpora HDMI 1.4, vedlejší co-procesor určený ke spracování fotografií ani schopnost dekódovat FullHD video při 30 snímcích za sekundu.

zdroj: samsungtomorow