Samsung představil inteligentní žárovky ovládatelné pomocí Bluetooth

1

Po představení chytré žárovky od společnosti LG, která vydrží až 10 let, došlo na oficiální prezentaci i inteligentní žárovky od druhé jihokorejské společnosti, tedy Samsungu. Ten tak nezůstává pozadu a stále se snaží rozšiřovat své portfolio.

Inteligentní žárovky Samsung

Také představené chytré LED žárovky od Samsungu láká na svou desetiletou výdrž. Standardní tvar a styl žárovky je okořeněn vyšším výkonem světla ve dvou variantách, přičemž nechybí ani efektivnější provedení trubice. Základní typ inteligentní žárovky, kterou si můžete prohlédnout na fotografii výše, poskytuje výdrž až 15 000 hodin používání (10 let). Lze nastavit jen 10% svícení od 2700K do 6500K pro různé rozsahy bílé.

Pro náročnější uživatele je připravena žárovka PAR (Parabolic aluminized reflector) s otočnou hlavou a lepším osvětlením, které je vhodné i pro profesionální využití. Nechybí ani žárovka L-Tube, u které se předpokládá využití v obchodech či v garážích. Dodává se ve velikostech 600, 1200 a 1500 mm.

Inteligentní žárovky Samsung - specifikace

Výhodou žárovek je manipulace s nimi pomocí technologie Bluetooth přímo z mobilu. Po instalaci aplikace můžete ovládat z chytrého telefonu případně tabletu až 64 inteligentních žárovek najednou. Prozatím není známa cena žárovek ani jejich dostupnost. Předpokládá se, že to Samsung oznámí v brzké době.

Zdroj: Android Central

  • elvis65

    Parada by byla ze bych sel po dome z mobilem a kde bych byl tam by se svetla rozsvitila a kde by ztratila signal tam by zhasla pokud by v mistnosti nikdo nebyl s dalsim mobilem nevyhoda by byla ze by furt muselo jet bloototh