Samsung potvrdil OS Tizen. K představení dojde v pondělí

1

Je tomu cirka měsíc, co se začalo spekulovat o tom, že Tizen byla pro Samsung špatná investice a samotný gigant možná trochu začal pochybovat, zda udělal správný krok. Vše se ale nakonec obrátilo a Samsung chystá představit Tizen ve verzi 3.0 již toto pondělí.

458480140

Testovací verze Samsungu Redwood, jenž je prvním telefonem, který obsahoval nový operační systém, se objevil minulý měsíc ve videu, na kterém jsme mohli poprvé okusit prostředí tohoto OS. Svou oficiální premiéru si odbude v pondělí v Koreji na Developer Summit. Tizen 3.0 bude podobný flat designu Windows Phone, avšak jeho grafická podoba bude velmi ovlivněna designem TouchWiz, který Samsung používá jako nadstavbu v telefonech s Androidem.

První zařízení s tímto telefonem bychom se mohli dočkat již začátkem příštího roku. To jak velké plány má Samsung s tímto operačním systémem zatím není jasné, ale je možné, že se chce Samsung postupně oddělit od Androidu a tvořit si vše na míru svých zařízení. Samozřejmě, že by šlo o dlouhodobé plány, ve kterých hraje velkou roli také podpora aplikací. Tizen 3.0 by měl podporovat aplikace na Android, v jaké míře ale zatím nevíme.

www.youtube.com/watch?v=-TUgZBwZybU#t=223

Zdroj: gsmarena

1 komentář

  1. To by mě opravdu zajímalo co tím Samsung sleduje 🙂 Jako normální uživatel nepozná zásadní rozdíl (vizuální či softwarový) a tak nebude mít potřebu to kupovat. Samsung pak sice může prodávat mobily s Tizenem násilně, ale tím si stejně nepomůže, protože z výše uvedeného důvodu o to plno lidí mít zájem prostě nebude, a pro odbornější uživatelé to nebude mít jistě žádnou super vychytávku aby je to nutilo přejít z jich osvědčených systémů. Další věc… už jen z vizuálního pohledu se to náramně podobá různým grafickým nadstavbam atd… je može že i za Tizen bude muset Samsung někomu platit nějaké poplatky. No suma sumárum, výsledek = skončí to stejně jako BADA.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here