Samsung pohltil společnost mSpot zaobírající se streamováním hudby a filmů z cloudu

0

Samsung logo

Mrak sem, obláček tam, prostě zataženo všude kam se podívám. Ne, nebojte, nemluvím o předpovědi počasí, nýbrž o současném vývoji takřka všech IT odvětví, která se stále více stěhují do cloudu. Dokonce i klientské záležitosti jako hudba a filmy pomalu mizí z fyzických disků a přesouvají se k nějakému tomu online poskytovateli do cloudu.

A jedním takovým poskytovatelem se chtěl stát i Samsung, nechtělo se mu však budovat vlastní infrastrukturu a tak namísto toho koupil menší firmu mSpot, která se právě na streamování hudby a online prodej filmů specializuje. Udělal tedy něco podobného, jak již přibližně před měsícem HTC většinové ovládaná firma Beats Audio, když pohltila na streamování hudby se specializující MOG.

Bohužel to však může být nám Středoevropanům poměrně jedno, ačkoliv totiž v Americe streamovací služby normálně fungují, tak u nás si o nich můžeme oficiálně díky nepružným vydavatelským společnostem nechat jen zdát.

Na druhou stranu, až se i u nás pohnou ledy, tak bude určitě dobré, když bude sám výrobce telefonů schopný nabídnout vlastní, pro vlastníky jeho telefonů například cenově zvýhodněnou hudbu streamovací službu.

zdroj: talk