Samsung oznámil rekordní zisky v 2. čtvrtletí 2012

4

Stejně jako HTC, tak také Samsung v druhém čtvrtletí pokračoval v ekonomickém vývoji nastoleném přechozími čtvrtletími, na rozdíl od něj šlo však o vývoj tak říkajíc stoupavý.

Zisk oproti stejnému období v roce 2011 navýšil o 79%, z 3.2 miliard amerických dolarů na 5.9 miliard. Růst, byť již trochu menší (14.5%), byl patrný i vůči prvnímu čtvrtletí tohoto roku, ve kterém vydělal 5.175 miliard USD.

I přes tento růst se nepodařilo naplnit očekávání, které počítalo s lehce vyššími příjmy i zisky. Akcie Samsungu tak v průběhu dne lehce klesli. Nenaplnění očekávání zřejmě způsobily problémy eurozóny a s tím související oslabení nejdůležitějšího trhu Samsungu – Evropy. Nižší zisky prý také postihly divize čipů a nízko úrovňového hardwaru.

2. čtvrtletí 2011 1. čtvrtletí 2012 2. čtvrtletí 2012
Zisk $3.2 miliard $5.175 miliard $5.9 miliard
Příjem ? ? $41.4 miliard

Zdroj: reuters

4 KOMENTÁŘE

  1. Jen tak dál a jedem a s plnou parou s Androidem proti přiblblé Nokii i s její patolízavým přihlouplým Microšokem ! A jedem ! Samsungu, jeď ! A ty, Mocrošouste jdi konečně, kam patříš i s tvými okny přiblblými a ještě přiblbější politikou.

    • Android – po aktualizaci na ICS polovina aplikací musí čekat, jestli s tím autor něco udělá a bude fungovat tak jak má. Třetina z nich neumí měnit okna podle rozlišení displeje. Typicky Zynga poker – na tabletu tak pidi, že to jde o nervy. O pádech aplikace ani nemluvě. To jsou „výhody“ Androidu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here