Samsung již v domovské Koreji prodal 5 milionů Galaxy S II

0

Samsung Galaxy S II

O tom, že se Samsungu na domácí půdě, tedy v Jižní Koreji vždy dařilo není třeba nikterak pochybovat. Ačkoliv šlo totiž pouze o, alespoň oproti ostatním trhům, poměrně malou zemi, tak vždy tvořila nezanedbatelný podíl na prodejích jejich vlajkových lodí, Samsungů Galaxy S I & II.

A nyní se to znovu potvrdilo. Samsung totiž oznámil, že jen v této 48 milionové zemi prodal již celých 5 milionů kusů Samsungu Galaxy S II, což v podstatě znamená 1 Galaxy S II na každého desátého obyvatele, včetně starých i pravě narozených.

Na druhou stranu se není ani moc čemu divit, společnost zde totiž mezi telefony v roce 2011 držela dokonce nadpoloviční podíl 53% a je jen velmi nepravděpodobné, že by od té doby klesl, spíše naopak. A při tomto podílu trhu a úrovni života běžných obyvatel není až zas tak těžké protlačit svou vlajkovou loď.

Otázkou bohužel stále zůstává, zda se Samsungu již podařilo překonat své předsevzetí, a dosáhnout s Galaxy S II více prodejů než se mu to povedlo s jeho předchůdcem, který se zastavil na velmi příjemných 14 milionech.

Graf ceny produktu Samsung i9100 Galaxy S II poskytuje server Heureka.cz

zdroj: TechCrunch via phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here