Samsung je nejoblíbenějším výrobcem smartphonů v USA

1

Nedávný výzkum společnosti iGR se zabýval uživateli telefonů s operačním systémem Android. V USA má 47 % majitelů vlastnících chytrý telefon právě zařízení s Androidem; druhým nejpočetnějším operačním systémem je iOS s 27 %.

Nejoblíbenějším výrobcem telefonů s Androidem je korejský Samsung, který by jistě zvítězil také v počtu prodaných kusů. Za Samsungem následují Motorola, HTC a LG. Na konci žebříčku jsou čínské společnosti ZTE a Huawei. Důvodem je nezkušenost uživatelů s těmito značkami daná nízkým počtem prodaných zařízení.

A proč si vlastně lidé kupují telefon právě s Androidem? Podle výzkumu si udělalo 45 % majitelů telefonu s Androidem před nákupem průzkum operačního systému a zejména konkrétního zařízení. Průzkumem je myšleno prohlédnutí recenzí a videí na internetu nebo půjčení telefonu od přátel. 27 % uživatelů věřilo, že Google je „seriózní“ a proto si koupilo telefon s operačním systémem od této společnosti.

Zveřejněná studie podle analytika iGR ukazuje, na co by se měli zaměřit výrobci, aby mohli uspět na silně konkurenčním trhu s mobilními telefony v USA.

zdroj: mw
via  pn

1 komentář

  1. mam samsunng360 H1 a nemohu stahovat s androidu ,myslim ze to ma v sobe android a jsem prihlasen na googlu vse jsem udelal ale porad mi to pise ze nejsem a nelze nacist mobil jak postupovat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here