Samsung investoval 1,1 miliardy do inovací

0

sam_logo

I přesto, že je Samsung největším výrobcem chytrých telefonů a každoročně vykazuje slušné zisky, vedení společnosti není úplně spokojeno. Výrobce se proto rozhodl, že investuje značnou část ze zisku do inovací, ve snaze urychlit nebo alespoň udržet stávající vývoj.

Částka 1,1 miliardy dolarů bude rozdělena do dvou částí. 100 milionů půjde na fond Catalyst, který shromažďuje finanční prostředky na vývoj nových komponentů. Druhá část bude investována do fondu Samsung Ventures Amrica, ten podporuje inovace a rozšiřuje obchodní model společnosti. Podle informací by se mohl Samsung zaměřit na infrastrukturu a mobilní soukromí.

Prvním krokem Catalyst fondu bude navázání spolupráce Samsungu s SSIC, Innovation a Technology Fellows, jehož cílem bude podpořit umělce, inženýry a podnikatele. Spustí tak soutěž Samsung Create Challenge. Soutěžící budou mít možnost přijít s novým, vlastním využitím technologií a získat tak výhru 10 milionů dolarů spolu s dlouhodobou podporou ze strany Samsungu a SSIC.

Zdroj: androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here