Samsung Galaxy S4 údajně porušuje patenty LG

7

Samsung Galaxy S 4

Patentové války mezi dvěma výrobci zařízení s Androidem jsou poměrně vzácným jevem. Nyní to vypadá, že další patentový spor vypukne mezi dvěma jihokorejskými giganty: LG a Samsungem. Prvně jmenovaná společnost totiž obvinila Samsung, že nedávno představené Galaxy S IV porušuje čtyři její patenty.

Nová vlajková loď totiž už Samsungu tradičně nepřinesla jen výkonný procesor a kvalitní displej, ale také nejrůznější technologické novinky, které by měly usnadnit každodenní používání smartphonu. Jednou z těchto funkcí, kterou Samsung Galaxy S IV nabízí, je Smart Pause. Zjednodušeně se jedná o technologii, která při přehrávání videa sleduje vaše oči a pokud se díváte jinam, video je automaticky pozastaveno. Jakmile se začnete dívat na obrazovku smartphonu, video je opět spuštěno.

Právě funkce Smart Pause se stala trnem v oku právníkům z LG, protože Samsung údajně porušil čtveřici patentů, které si LG zaregistrovalo v letech 2005 až 2009. Zástupci Samsungu podle očekávání vše popřeli a uvedli, že výrobce při vývoji funkce využil své vlastní patenty. Zatím není jasné, zda se LG rozhodne celý případ dohnat až k soudu, který by v krajním případě mohl rozhodnout o zastavení prodeje Galaxy S IV nebo finanční kompenzaci.

LG by teoreticky mohlo na konkurenčním přístroji vydělat více než na prodeji svých vlastních smartphonů. Zatím jde však jen o spekulaci a je možné, že snahou LG není finanční zisk, ale jen zviditelnění a propagace své vlastní funkce Smart Video.

Ke kuriózní situaci totiž došlo den před oficiálním představením Samsungu Galaxy S IV.  LG totiž nečekaně představilo svou vlastní technologii Smart Video, která funguje na stejném principu jako Smart Pause od Samsungu. Funkcí Smart Video je vybavena například vlajková loď LG Optimus G Pro.

zdroj: pa

 • jan3

  Iphone,Nokia,HTC,LG…..náhoda???

  • MK

   Ne, skupinka zhrzených a neúspěšných.

   • DumbatorCZ

    Co je na Apple iPhonu neúspěšného ? 🙂

  • úmysl, který zatím možná vychází

 • kdyby jenom patenty, ale i marketingové nápady, akce apod. – viz Lumia.

 • martin

  Samsung si zahrává že dělá tolik chyb aby iphone Nokia a htc s lg nespojila a pak by to bylo pro Samsung hodně na prd.

  • Michal

   Neměj strach, Samsung je strčí všechny do kapsy, jedinej ,ty neůspěšný pseudofirmy nemají ani na soud.