Samsung Galaxy S4 Mini a HTC One Mini nejdou příliš na odbyt. Výrobci by měli změnit strategii

0

Smasung Galaxy S4 Mini vs HTC One Mini

První zmenšená vlajková loď s názvem Samsung Galaxy S III Mini byla představena minulý rok. Letos podle očekávání následovala další generace, tentokrát odvozená od Galaxy S4. Své modely s přídomkem „Mini“ však představili i další výrobci, například HTC. Podle webu Digi Times se ale tato prodejní strategie příliš neosvědčila, prodejní výsledky Samsungu Galaxy S4 Mini i HTC One Mini jsou totiž údajně daleko za očekáváním.

Hlavním důvodem je nejspíš nevhodně zvolená cena, která neodpovídá hardwarové výbavě smartphonů. Zákazníci se proto často raději rozhodnou pro jiný model stejného výrobce, který má podobnou výbavu, ale prodává se o několik tisíc korun levněji. V neprospěch „Mini“ verzí hraje také použitá výbava, která je výrazně horší než u původní vlajkové lodi.

Jinou cestou se rozhodlo vydat Sony, které minulý týden představilo smartphone Xperia Z1f. Ačkoliv se jedná o zmenšenou verzi vlajkového modelu Xperia Z1, jedinými změnami ve výbavě je použití menšího displeje a baterie. Ostatní výbava v čele se čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800, 20,7mpx fotoaparátem a zvýšenou odolností proti vodě zůstala stejná jako u velké verze.

Doufejme, že se Samsung a HTC nerozhodnou vzdát produkci menších verzích vlajkových lodí, ale v případě dalších generací zvolí podobnou strategii jako v případě Xperie Z1f, kterou Sony plánuje (minimálně zpočátku) nabízet jen na domácím japonském trhu.

zdroj: Digi Times via GSM Insider

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here