Samsung Galaxy Note 3 – za 2 měsíce 10 milionů vyexpedovaných kusů

0

Samsung potvrdil, že na globálním trhu se mu v prodejích podařilo vyexpedovat 10 milionů zařízení za pouhé dva měsíce. Kolik se jich reálně prodalo, je otázkou.

maxresdefault

Samsung Galaxy Note 3 je z řady Note bezesporu ten nejvíce prodávaný. První verze Note potřebovala k dosažení stejného milníku devět měsíců, Note 2 pouhé čtyři měsíce a u Note 3 s jeho 2 měsíci je bezkonkurenčně neúspěšnější Note. Pro srovnání, Samsungu Galaxy S4 se podařilo prodal za 6 měsíců 40 milionů,  přitom se  prvních 10 milionů kusů prodalo již po necelém měsíci od uvedení na trh.

Nejoblíbenější je Note 3 v asijských zemích a to zejména díky funkci rozpoznávání textu při psaní rukou. S Pen tak přinesl právě těmto zemím velmi rychlý způsob psaní oproti dřívějšímu komplikovanému zadávání znaků.

Hodnota deseti milionů vyexpedovaných zařízení bohužel vypovídá o prodejích pouze částečně. Kolik zařízení je v obchodech, na skladech či někde na cestě nikdo s jistotou neví. Faktem zůstává, že prodejům tohoto smartphonu velmi pomáhá zvolený marketing podpořený nejrůznějšími akcemi, kdy je Galaxy Note 3 nabízen s hodinkami Samsung Galaxy Gear zdarma či uživatelé dostanou v rámci Cash Backu, kdy noví majitelé dostanou část ceny příztroje zpět.

Na následující inforgafice ze stránky Samsungtommorow.com se můžete podívat na všechna zařízení od Samsung, které překonaly hranici prodeje 10 milionů kusů.

History-of-mobile-phones_10Million-Sellor-Club2

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here