Samsung´Altius

Na internetu se objevily údajné screenshoty uživatelského rozhraní nového zařízení od Samsungu. Tentokrát však nepůjde o smartphone ani tablet, ale chytré hodinky s názvem Samsung Galaxy Altius. Spekuluje se o tom, že novinka bude představena v polovině března spolu s vlajkovým modelem Galaxy S IV.

O chytrých hodinkách toho zatím moc nevíme. Podle screenhotů by měly mít displej neznámé velikosti s rozlišením 500 x 500 obrazových bodů. Operačním systémem bude nejspíš Altius OS, který svým dlaždicovým designem připomíná Windows Phone. Zatím není jasné, zda je Altius OS jen upravenou verzí Androidu nebo zcela novým operačním systémem.

Ze screenshotů je jasné, že Samsung Galaxy Altius budou nabízet více, než jen bezdrátové propojení s vaším smartphonem. Ve výbavě bychom mohli najít například Wi-Fi, Bluetooth, GPS a možná dokonce GSM modul, čemuž nasvědčuje logo korejského operátora SKTelecom v levém horním rohu uniklých screenshotů.

Chytré hodinky od Samsungu to rozhodně nebudou mít jednoduché. Na trhu jsou v současné době hodinky například od Motoroly, Sony, Pebble a mnoho dalších výrobců se letos chystá vytasit své zbraně. Pokud však korejský výrobce opět využije své „umění prodávat“, možná budeme svědky prvního masivního rozšíření chytrých hodinek, konkurenční modely totiž stále zůstávají spíše okrajovou záležitostí.

samsung smartwatch

Několik let starý koncept chytrých hodinek od Samsungu

zdroj: ph

Tags