Samsung dostal pokutu za klamavou reklamu na Galaxy Y

1

 

Samsung Galaxy Y

Samsung dostal na Taiwanu pokutu za využívání klamavé reklamy na Samsung Galaxy Y Duos. Korejský výrobce ve svých internetových reklamách uváděl, že tento telefon je vybaven fotoaparátem s automatickým ostřením a bleskem. Galaxy Y Duos má přitom pouze zadní kameru s pevným zaostřením a bez přisvětlovací diody.

Taiwanská Komise pro poctivý obchod (FTC) dala Samsungu pokutu 300 000 taiwanských dolarů, v přepočtu téměř 200 000 korun. Vzhledem k astronomickým výdělkům Samsungu jde sice o zanedbatelnou částku, na naše poměry je však pokuta v řádech statisíců korun za drobnou chybu ve specifikacích telefonu poměrně vysoká. Je totiž pravděpodobné, že chyba nevznikla záměrně, ale jen popletením informací.

V poslední době je to už podruhé, co byl Samsung na Taiwanu pokutován Komisí pro poctivý obchod. V září loňského roku dostala společnost Toshiba Samsung Storage Technology spolu s dalšími známými firmami pokutu za vzájemné dohody o cenách optických disků, kdy došlo k narušení hospodářské soutěže a poškození ostatních výrobců.

zdroj: tc

1 komentář

  1. Ani v ťamťungu se už ve svých modelech nevyznaj a není se ani čemu divit… 😀
    Ale zajímavé, v USA vyhrává Apple, v Korei Samsung a na Taiwanu zase dostává přes prsty samsung (kvůli htc?) Soudy se přecijen nezdají být tak nezávislé 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here