Samsung chce nahlédnout do zdrojového kódu iOS

4

patent_notif

Po delší době zase otvíráme nekonečné téma soudních sporů. Samsung s Applem vedou 40 soudních sporů na čtyřech kontinentech. Zatím poslední se týká notifikační plochy, která se zobrazuje po „potáhnutí“ notifikační lišty směrem dolů, kde jsou umístěny informace o počasí, upozornění apod. Tento patent, který má Samsung registrovaný už od roku 2006 prý Apple porušil ve svém systému iOS. Aby to Samsung dokázal, žádá o nahlédnutí do zdrojového kódu.

Apple však žádost popřel a dokonce ji označil za směšnou. Podobně to vidí i soudní úředníci v Soulu, kde je žaloba podána. Podle nich musí být Samsung schopný potvrdit své tvrzení i bez náhledu do zdrojového kódu konkurenčního operačního systému.

„Je to nesmyslné, Samsung říká, že bychom se měli vzdát ochrany našich nejcennějších dat a poskytnout je (konkurenci)“ tvrdí právníci Applu. Funkce, o které v žalobě jde, byly poprvé v iOS použity v roce 2011.

Avšak americká komise pro mezinárodní obchod se rozhodla znovu přezkoumat dřívější rozhodnutí, podle kterého Samsung porušil čtyři patenty vlastněné společností Apple. Na rozsudku to ale pravděpodobně nic nezmění.

Nicméně neměli bychom Samsung stavět pouze do role chudáčků – obětí. Tato jihokorejská společnost je totiž v současné době prošetřována například Evropskou komisí, kvůli podezření z nespravedlivé hospodářské soutěže. Konkrétně si podle žalobců stále nárokuje výhradní vlastnictví i na ty nezákladnějších technologie.

Zdroj: koreatimes

4 KOMENTÁŘE

  1. jasne, ze si narokuje vlastnictvi i nejzakladnejsich technologii, vzdyt Apple dela to samy a pak to pouziva proti Samsungu, tak jak jinak se maji branit? 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here