Samsung a Google pracují na aktualizaci, která umožní prodávat Galaxy Nexus v USA

1

Samsung a Google pracují na softwarové aktualizaci pro Galaxy Nexus, která umožní obnovení prodeje v USA. Smartphone musel zmizet z pultů amerických obchodů po předběžném soudním zákazu, který byl vydán na podnět Applu. Galaxy Nexus totiž údajně porušuje několik patentů jablečné společnosti z Cupertina.

Nejvýznamnější je patent týkající se vícezdrojového vyhledávání. Z toho důvodu vydá Google v nejbližší době aktualizaci pro americkou verzi Galaxy Nexusu, která by měla upravovat vyhledávání v telefonu tak, aby neporušovalo patenty Applu. V důsledku tedy celé patentové spory poškodí samotné zákazníky, protože bude snížen uživatelský komfort.

Jako nejpravděpodobnější řešení problému se zatím jeví úprava vyhledávání v operačním systému. Pokud uživatel zadá do vyhledávání nějaký výraz, bude systém vyhledávat pouze na webu, nikoliv také v kontaktech, aplikacích a dalších zdrojích, jak tomu bylo doposud. Evropští uživatelé mohu zůstat klidní, protože tento update by se měl týkat výhradně USA. Tedy do chvíle, než Apple podobnou žalobu podá u některého ze soudů v Evropě.

zdroj: pha

  • Jka79

    dyk tuto funkci mela nokia kdyz jeste zadny iphone na svete ani nebyl…k sakru