Ruská aplikace pro Android potrestá špatně parkující řidiče

4

  

Jak potrestat řidiče, který parkuje na chodníku nebo zbytečně zabírá dvě parkovací místa? Ruský internetový deník The Village vydal aplikaci Parking Douche pro Android, která umožňuje obyvatelům Moskvy pomstít se řidičům špatně parkujících automobilů.

Uživatel vyfotí špatně parkující automobil, vybere jeho barvu i typ a aplikace automaticky detekuje SPZ a aktuální polohu. Následně jsou informace odeslány do databáze a začnou se zobrazovat jako reklama na internetových stránkách deníku a jeho partnerů. Reklama je zobrazována jen uživatelům, kteří jsou (podle IP adresy) v blízkosti špatně zaparkovaného auta, čímž se zvyšuje šance, že se o fotografii na internetu dozví samotný řidič nebo někdo, kdo ho zná.

Jak se vám líbí koncept aplikace Parking Douche? Využili byste podobnou službu v České republice? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem.

via ac

  • No kdo vi jestli to neodesila i na nejblizsi policejni sluzebnu…v rusku bych se tomu nedivil…

  • Karlik

    hodila by sa pre tuto stranku podobna apka 
    http://parkujemakodebil.blogspot.sk/

  • Honza

    Neví někdo o stránce podobné té, o které píše slovenský kolega Karlik, u nás v ČR ?

  • no podobnou sluzbu zatim neznam, ale uz o ni dlouho premyslim, dokonce mam koupenou domenu (naucseparkovat.cz), a obcas si fotim nejake xtra kousky … takze mozna kdyz bude cas a pomuze mi par kamaradu, tak by site a app mohla vzniknout … drzte palce 🙂