RIM: O Androidu jsme uvažovali, ale raději jej nepoužijeme

4

Kromě hlavně u nás ve střední Evropě hodně propírané Nokie utrpěla za posledních pár let velký propad také kanadská firma RIM zodpovědná za světoznámé komunikátory Black Berry.

Stejně jako u Nokie se tak poměrně logicky objevili v průběhu doby různé spekulace o tom, že by mohl RIM začít vyrábět komunikátory s, byť i notně upraveným, Androidem.

A ačkoliv to firma vždy razantně odmítala, tak o Androidu podle nejnovějšího vyjádření CEO firmy, Thorsten Heinse v rozhovoru s The Telegraph, opravdu seriózně uvažovala.

Důvodem proč se nakonec robotí cestou nevydala, byla nedostatečná možnost odlišení se od zbytku androidích výrobců a také takřka jistá ztráta aktuální klientely.

Kromě toho se také rozpovídal o BlackBerry Messangeru, prý jde o největší výhodu firmy, díky čemuž rozhodně neplánuje její rozšíření na další platformy. S téměř stoprocentní jistotou, tak můžeme potvrdit spekulace o zrušení Androidího portu.

Jen čas ukáže, zda se toto rozhodnutí RIMu vyplatí. Pokud však pořádně nezaboduje s nejnovějším Black Berry 10, tak by také mohlo jít o jeho poslední rozhodnutí vůbec.

A co Vy? Uvítali byste komunikátory Black Berry s upraveným Androidem nebo byste raději zůstali věrni s nevětší pravděpodobností levnějším Samsungům a HTC?

Zdroj: the Telegraph via eng, bgr

4 KOMENTÁŘE

  1. Je rozhodně dobře, že se BB nevydala cestou Androidu. CEO to má v hlavě v tomhle směru srovnané, bylo by to naprosto kontraproduktivní – cílovka BlackBerry by Android neocenila.

  2. Pořádný BB-like telefon v portfoliu chybí, to je pravda… ale nemyslím si, že by to RIMu nějak pomohlo, z Androidích výrobců také prosperuje víceméně pouze Samsung.

    • Upřímně, ta se Symbianem neměla šanci. Systém to jako takový špatný nebyl, ale neměl pevnou a loajální základnu (tu RIM má), neměl dostatek vývojářů (všichni přešli na iOS, Android) a jediné dobré in-house služby byly mapy.
      Osobně stále věřím, že Nokia s WP7 udělala to nejlepší, co ve své situaci mohla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here