Rekapitulace: Co můžeme čekat na MWC 2012

0

Mobile Word Congress 2012 je téměř za dveřmi a tak přinášíme rekapitulaci toho, na co se můžeme těšit. Představí se mnoho novinek (technologie, designy apod.). Prezentovat budou hlavně společnosti, jako HTC, Samsung, Motorola, ale také Huawei, který se v poslední době řadí mezi úspěšné hráče.

U HTC se můžeme těšit na Tegru 3 u nejvýkonnějšího modelu One X, který se bude snažit atakovat pomyslný vrchol výkonných smartphonů a ukořistit tak co největší podíl na trhu právě pro HTC. Slabší modely, které budou představeny je One S a One V, ty ponesou dvoujádrový Snapdragon S4 s Krait architekturou.

U tabletů od HTC bychom se mohli těšit z čtyřjádrových procesorů, nové služby na streamování hudby Spotify a technologií jako je Beats Audio

Samsung prý na MWC 2012 nechystá žádnou převratnou novinku, ty má představit až na vlastních akcích. Jednat se bude o Samsung Galaxy SIII a další generaci tabletů. Ale nebojme se, Samsung přeci jen něco představí. Těšit se tak můžeme třeba na Advance Galaxy, Galaxy Mini 2, Galaxy Ace 2. Možná se také dočkáme novinek, ohledně  Samsungu Galaxy Note 10 a 7.0, kdy se jedná o stejný přístroj, jen rozdílnou velikost displeje.

U Společnosti Motorola mnoho novinek čekat nemůžeme, po tom, co ji odkoupil Google budou modely uvedeny na trh pod jeho značkou a tak se představí jen Defy Mini a Motoluxe.

Firmě LG prý naopak začíná silný rok. Představí mnoho novinek s rozdílnou velikostí displeje, od 3,2“ až do 5.0″, právě pětipalcovým displejem bude osazen Optimus Vu, který má konkurovat Samsungu a jeho modelu Galaxy Note. Vlajkovou lodí společnosti pak bude Optimus 4X s čtyřjádorvým procesorem Nvidia Tegra 3 a postrachem bude hlavně firmě HTC a jejímu modelu One X

Po té, co Sony odkoupila podíl od Ericcsonu a produkty změnily jméno, slibuje u svých modelů lepší design, kvalitnější konstrukci a mnohem lepší hardware. U této společnosti budou dominovat Xperie, začne se u malé Xperia U, poté se přejde do střední třídy Xperia P s 1 Ghz procesorem a následovat bude dvoujádrová Xperia S. Dočkat bychom se mohli i nové třídy Xperia Play. Sony se již nechce honit za výkonem, ale naslouchat a poskytnou komfort a kvalitu.

A v poslední době tolik diskutovaný Huawei. Tento rok by se měl podle analytiků vyrovnat velkým společnostem a v mnoha ohledech je i předčit, což se již několikrát v minulosti podařilo. Výrobce si zakládá zejména na kvalitě, designu, ale také na softwarových aktualizacích.

Představit by měl modely Ascend P1 a P1S, který je štíhlejší verzí Galaxy S. „Vlajkovou lodí“ společnosti bude Ascend Q, ten bude osazen taktéž čtyřjádrovým procesorem jako všechny ostatní vlajkové produkty. Mnoho modelů již poběží na ICS Androidu.

Ano, opravdu je na co se těšit. Uvidíme na kolik se prezentace společností vydaří a zda představí slibované novinky. Mobile World Congress startuje 27. února a bude trvat až do 1. března, koná se v Barceloně.

Zdroj: androidheadlines.com , mobileworldcongress.com