Řada Nexus skončí a nahradí ji Google Play Edition, tvrdí Eldar Murtazin

0

nexus logo

Známý ruský novinář Eldar Murtazin už mnohokrát přišel s překvapivými informacemi ze zákulisí. Některé z nich se sice ukázaly jako nepravdivé, jiné se však vyplnily. Ani tentokrát nezůstal Murtazin při zemi, když publikoval dvojici tweetů týkající se proslulé řady zařízení Nexus.

Google údajně plánuje v roce 2015 ukončit výrobu zařízení z řady Nexus. To by však nemělo znamenat úplný konec smartphonů a tabletů s čistou verzí Androidu. Murtazin totiž dodal, že Nexusy budou nahrazeny zařízeními z Google Play Edition. Tato řada byla představena v loňském létě a úplně prvním modelem v ní se stal Samsung Galaxy S4. Od té doby spatřilo světla světa několik dalších smartphonů a dokonce i tablet s označením Google Play Edition.

V druhém tweetu ruský novinář uvádí, že výrobcem jednoho z posledních zařízení z řady Nexus bude čínské Lenovo. Tato informace se objevila jen nedlouho poté, co byl oznámen odkup Motoroly právě zmíněným Lenovem. Obě výše uvedená prohlášení bychom však prozatím měli brát s opravdu velkou rezervou.

zdroj: Eldar Murtazin @ Twitter (1, 2) via Droid Life

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here