Qualcomm vydal drivery k Adrenu 2xx pro Android 4.0 Ice Cream Sandwich

3

Veteráni z dob archaických Windows Mobile si budou zajisté ještě velmi dobře pamatovat žabomyší války HTC proti Qualcommu, které nakonec vedli k tomu, že si HTC splácávalo vlastní grafické drivery a tím snižovalo výkon svých zařízení o hezkých pár desítek procent.

Vypadá to však, že se časy změnily a s nimi i samotný Qualcomm. Když totiž přišla komunita za Qualcommem tentokráte a požádala o grafické drivery pro čipy Adreno řady 2xx určené k běhu na Andoridu 4.0 Ice Cream Sandwich, tak je firma ochotně a bez jakýchkoliv problémů vydala.

A co to znamená pro koncové uživatele? Inu, všichni co mají v telefonu grafický čip Adreno (tj. všechna s procesorem od Qualcommu (Snapdragon)) si mohou v grafu ‚zda dostanou CM9‚ odškrtnout nejméně 50% šanci.

zdroj:  MoDaCo via pha

 • Host

  Pokud vim, tak drivery jsou zkompilovane pro arm v7a vydane jsou jen binarky. Takze napriklad pro LG Optimus One je situace uplne stejna jako byla pred vydanim techto driveru.

  • Petr Houška

   Ano, vydané jsou jen binárky. To, že zapoměnili na ARMv6 mě ani nenapadlo, holt škoda.

 • mike

  Velmi dobre si pamatam situaciu, ked htc zacalo pouzivat qualcomm.. Povacsina tychto uzivatelov, co to cita chodila do skolky 😀
  Htc tytn II malo cipset od qualcommu a nevedelo dodat ovladace na gpu d3d.. Vtedy sa robili rozne peticie.. Odvtedy mam na qualcomm zle pocity.. A aj preto som uz nemal ani jedno zariadenie s ich cipsetom.. Som rad za TI a ich omap..