První uniklé benchmarky x86 procesoru Intel Medfield

4

Již hezkou řadu měsíců, ne-li let, připravovaný x86 procesor od Intelu, Medfield, který má firmu protlačit na trh mobilních procesorů je bezesporu jedním z nejočekávanějších čipů letočního CESu.

Není tak divu, že se mnoho lidí nemůže dočkat a snaží se tento nový procesor alespoň srovnat se současnou generací těch nejlepších zástupců architektury ARM. A jak asi již odhadujete z nadpisu, tak se to někomu opravdu podařilo.

A novému procesoru se vskutku špatně nevedlo. Ačkoliv tedy nemůžeme brát výsledky nikterak moc vážně, přeci jen vycházejí z jednojádrového benchmarkovacího programu CaffeineMark, tak alespoň nějakou vypovídající hodnotu určitě mají.

Konkrétně Medfield taktovaný na 1.6 GHz zvítězil a to se ziskem úctyhodných 10500 bodů, těsně za ním s 10399 body skončila Tegra 3 a následně s lehkým odstupem OMAP4 od Texas Instruments.

Poměrné zajímavá je také údajná spotřeba, která se u testovaného prototypu při běžném používání pohybovala kolem 2.6W a při zátěži, konkrétně přehrávání 720p flash videa, o celý watt více, tedy kolem 3.6W.  Zde je však nutno brát v úvahu, že šlo o prototyp, výsledná verze bude mít prý spotřebu o 1 watt menší, tedy 1.6 potažmo 2.6 wattů.

 

  • Kolik má spotřebu taková Tagra 3, nebo některé z uvedených procesoru v testu? 🙂

    • Petr Houška

      Konkrétně Tegra 3 bere 1-2 wattů. Tj. cca o 0.5 wattů méně než by měl brát Midfield.

  • Gandy

    No nevim, ale vzhledem k tomu, ze je to test jednojadrovy, a trega ma 4 jadra a jeste nizsi spotrebu nez jednojadrovy Medfield, tak si myslim, ze je to vykonove nekde uplne jinde. Bude to urcita alternativa, ale intel jeste stale ma co dohanet.