První Android s 64-bitovým procesorem již v roce 2014

4

Tegra-4-Chip-Shot-Low-Resolution

Ačkoliv to každý neví, i ve svém mobilu můžete nalézt procesor. A právě tyto procesory se již brzy mohou začít vyrábět na architektuře 64 bitů. Právě tato architektura by měla umožnit vývojářům mnohem více možností při vývoji.

Ať se vydá jakýkoli telefon s Androidem, který bude obsahovat 64 bitový procesor, už se nebude jednat o první telefon na světě, který využívá tento typ procesoru. Prvním telefonem, který využívá tuto architekturu, se totiž stal tento rok Apple iPhone.

Prvenství může být ovšem nyní trochu jiné – konkrétně prvenství v tom, kdo jako první takový procesor vyvine pro platformu Android. V soutěži máme tři hráče – konkrétně nVidii, Broadcom a QualComm.

Ačkoliv to není jisté, některé informace naznačují tomu, že procesor by mohl být uveden již v první polovině roku 2014. Zda-li se tak stane, se zatím neví, neboť žádný z výrobců takovou výrobu procesoru neoznámil. Počítat musíme také i s tím, že vývoj neproběhne ze dne na den a nějakou chvíli zabere.

 

Zdroj: Phandroid

 • Lubomír Sopůšek

  „V soutěži máme tři hráče – konkrétně nVidii, Broadcom a QualComm.“ a co intel?

 • mecuke

  Pokud se nepletu cip ktery je vsazen do iphone 5s vyvynula společnost samsung ,takze lze ocekavat dalsi pristroje prave od nixh

  • stanislav

   samsung ich len vyraba pre nich…navrhnute su applom…

 • martin

  Nevim ale samsung jasne rekl ze 64bit procesor od nich prijde celkem brzo. Osobne ale doufan ze 64bit bude tegra 5 pac si koupim shield 2 jestli naky bude 🙂