Projekt nVidia Kai: čtyři jádra za nízkou cenu

3

V poslední době zaujmul trh hlavně Nexus 7. Tento levný, ale přitom výkonný tablet ukázal cestu, kterou bude do budoucna následovat stále více výrobců. Projekt nVidia Kai chystá na konec letošního roku představení výkonného, ale levného procesoru pro smartphony a tablety.

Podobnou vizi představila nVidia před několika měsíci. Cílem byl čtyřjádrový tablet za méně než 200 dolarů, čehož bylo dosaženo. Nyní je třeba aplikovat podobné úspory na smartphony. Dosáhnout tohoto cíle bude o to horší, že u chytrých telefonů je třeba menšího displeje s velkým rozlišením a menších součástek, což se bude značně do ceny promítat.

První smartphone, který vznikne díky nVidia Kai projektu, by se měl objevit v Číně. Prozatím nejsou známy jména společností, které se budou na vývoji podílet, ani zda bude telefon prodáván v mezinárodním měřítku. Můžeme jen doufat, že Evropa bude tak atraktivní, jako Čína, kde budou podobný tablet doslova „trhat z rukou“.

Zdroj: Pocket, Phone Arena

  • Už se ví něco bližšího kdy se dostane Kai na trh?

    • Koncem letošního roku v Číně, v Evropě bych řekl, že na přelomu nebo začátkem příštího roku. Ale prodej v České republice si odhadnout netroufnu, pokud se tu vůbec bude oficiálně nabízet. 

      • Ale jak to tak čtu tak koncem roku to bude pro Smartphony… ale tablety sou slíbené někdy v této době co sem četl.. a je tady o nich letmo zmíněno… proto se ptám jestli se někde něco profláklo…