Projekce v 720p ze smartphonu bude možná díky novému čipu

0

Nový čip postavený společností Texas Instruments umožní projekci v rozlišení 720p. Čipset 0,3″ HD TRP DLP Pico je nejúčinější čipset schopný generovat HD obraz a zároveň se vejít do tak malého zařízení jako je tablet nebo mobilní telefon.

TexasInstruments03HDPicoDLPProjector

Texas Instruments je největším producentem malých zařízení určených pro projekci. Již loni představil DLP pico projektor, ovšem nyní přichází s o 30% větší efektivitou a o 100% větším jasem, než tomu bylo u předchozího modelu. Co je ještě lepší, spotřeba energie klesla o více než 50%. Čipset využívá technologie DLP Cinema, což je ta, kterou podle slov společnosti používá osm z deseti kin.

Díky dvojnásobnému rozlišení oproti prvnímu smartphonu s projektorem (Samsung Galaxy Beam), bychom mohli do našich mobilních zařízení dostat natolik kvalitní obraz, abychom jím do jisté míry nahradily projektory domácí, či alespoň neměli potřebu projektor na doma kupovat, pokud si nepotrpíme na vysoké rozlišení.

Pro technicky zdatnější uvádím anglický popis, jak s ním přišel server Androidauthority:

„The 0.3″ HD TRP DLP Pico chipset is a 0.31-inch orthogonal micromirror array with 1280 x 720 aluminum micrometer sized mirrors. It has a 5.4-micron micromirror pitch and a ±17° micromirror tilt angle. It accepts side illumination to keep things flat and runs on an 8-bit subLVDS input data bus.“

Rozměry výsledného čipsetu jsou 18,2*7*3,8 mm. Reálná využitelnost projektoru v praxi je na diskuzi. Je však jisté, že by musela být lépe vyřešena otázka napájení, neboť s dnešní výdrží telefonů bychom pravděpodobně příliš dlouho nepromítali.

TIPicoDisplay

Zdroj: Androidauthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here