Připravíme Microsoft o 90 % uživatelů sady Office, tvrdí Google

4

Google a Microsoft jsou dva velcí rivalové. Obě společnosti slavily obrovský úspěch se svými inovacemi a produkty, přitom jedna se od druhé naprosto liší svou strategií a Microsoft si moc dobře uvědomuje, že Google se stal velkou hrozbou do budoucna.

Amit Singh řekl, že Google má vysoké ambice se svými online nástroji pro tvorbu dokumentů. Společnost se snaží přilákat uživatele kancelářského balíku Microsoft Office a věří, že v nejbližších měsících, popřípadě letech jej připraví až o 90 procent uživatelů. Google se netají tím, že se volně programy z balíku Office inspiruje a podle Singha přichází inovace týden co týden.

I přesto, že s vývojem konkurenčního nástroje neslavila společnost Google vždy úspěch, věří, že propojení Google Docs s cloudem Google Drive nabídne uživatelům dostatek komfortu pro vytváření, sdílení a uchování svých dat. Má však Google šanci na úspěch, když balík Office má mnohaletou tradici?

Zdroj: mojandroid

 

 • Michal

  Pokud se bude Microsoft dále držet své strategie „já vám budu diktovat, jak máte pracovat“ + vysoké ceny, tak nemá šanci…

  • Naopak, takový Office 365 pro rodiny vypadá víc jak dobře, 5 počítačů, 20GB na SkyDrive, kredit na Skype a to vše za 1000,- ročně (tedy 200 na jeden PC / rok).

   • Pavel

    To jako nekdo bude platit 1000,- rocne za Office z rodinnych prislusniku, kdyz vetsine bude stacit prave Google Docs? Nemluve o mohutnem nastupu tabletu mezi bezne uzivatele, kde ma MS nejmensi podil? V pristim roce predpokladam nastup levnych a zaroven vice pouzitelnych tabletu, kdy potom cenovka Office365 bude pusobit jako spatny vtip.

    • Bude platit za plnohodnotný Office, který mu nebude likvidovat formátování dokumentů z práce, docela dost místa na online synchronizačním disku a kredit, který bude moci využít na levné volání kamkoliv do světa.

     Ohledně tabletů, Office má brzy přijít právě i na tablety (Android iOS), přičemž předplatné 365 má v (jinak bezplatných) aplikacích umožnit editaci (pro uživatele bez předplatného bude dostupné jen prohlížení).
     (viz: http://www.androidmarket.cz/ruzne/microsoft-office-pro-android-a-ios-dorazi-v-prvni-polovine-2013-cteni-zdarma-editace-za-poplatek/)

     //Teď jsem to popsal záměrně jednostranně, aby bylo vidět, že má Office 365 opravdu co nabídnout.