Přihlašte se na Googlu účtu bez psaní hesla jen s pomocí mobilu

3

Ne, nebojte, nejde o informaci o nějaké kritické bezpečnostní chybě dovolující přihlášení k Googlu účtu pomocí nějakého libovolného androidího telefonu, nýbrž spíše naopak o poměrně zajímavou bezpečnostní vychytávku, díky které v budoucnu možná nebudete muset na nedůvěryhodných veřejných počítačích zadávat heslo a přesto se budete schopni přihlásit.

Google totiž experimentálně na adrese accounts.google.com/sesame spustil generátor QR kódu, který Vás po sejmutí z mobilu přesměruje na jinou stránku, na které již jen za předpokladu, že budete přihlášeni do Googlu účtu potvrdíte, že jste to opravdu Vy a vuala na počítači jste najednou přihlášeni také.

Zatím jde pouze o experiment, který může takřka každou chvílí skončit, takže pokud na adrese již vidíte jen informaci o ukončení, tak se nevztekejte. Dá se totiž poměrně snadno předpokládat, že stejnou anebo alespoň podobnou technologii v blízkém časovém horizontu Google spustí oficiálně.

Otázkou však je, zda jde opravdu o dobrý způsob ochrany před keylogery a podobným nebezpečím veřejných počítačů. Přeci jen, i když se takto těmto nástrahám opravdu vyhnete, tak zase zvýšíte nebezpečí při ztrátě mobilního telefonu a to dle mého názoru není dobré brát na lehkou váhu.

A jaký máte názor na experimentální přihlašování Vy?

via: lifehacker

3 KOMENTÁŘE

  1. škoda, že jsem to nemohl vyzkoušet. Jinak lepší by to bylo s nfc, předpokládám ale že bude chvíli trvat než se nfc dostane do notebooků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here