Praha se dočká testovací laboratoře pro Android

0

testlab

Přinášíme dobrou zprávu nejen pro všechny vývojáře, ale také fanoušky Googlu a hlavně operačního systému Android. V Praze by totiž podle všeho měla vzniknout „laboratoř“ na testování aplikací a systémů pro Android zařízení. Za projektem stojí Node5 a tuzemská pobočka Google.

„Vlastnit sbírku mobilních zařízení pro testování je poměrně nákladná záležitost, ať už pro vývojáře na volné noze či menší studia. Otevřením labu bychom s tímto rádi pomohli,“ říká šéf Node5 Lukáš Hudeček. A má pravdu, pokud vývojář nevlastní dostatek zařízení, nemá v podstatě jak kvalitně otestovat svou aplikaci. Jedinou možností pak bývá, vyzvat několik lidí k testování, nebo „ladit za provozu,“ tedy když je aplikace ke stažení na Google Play.

Pro testování bude k dispozici několik zařízení. Telefony a tablety od nižší, přes střední třídu, až po výkonné vlajkové lodě. Vývojáři si budou moci aplikaci otestovat přímo v Test Labu a nebo si zařízení za určitý poplatek zapůjčit.

V souvislosti s tuzemskou pobočkou Googlu se mluví také o finanční podpoře projektu – jednání jsou však stále otevřená. „Pokud se Android Test Lab osvědčí, mohla by vzniknout mobilní laboratoř zaměřená na všechny platformy,“ dodal Hudeček.

 

Node5 rozjíždí testovací laboratoř pro Android v rámci svých rozšiřujících se aktivit. Mluví se také o dalším Test Labu, tentokrát ve spolupráci s Microsoftem. Pokud se nápad uchytí, Node5 nevylučuje podporu dalších operačních systémů.

zdroj: connect.zive.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here