Polaroid Socialmatic – retro fotoaparát s Androidem a tiskárnou

1

Ačkoliv společnost Polaroid přišla na trh s nejrůznějšími produkty, nejvíce známá je bezpochyby pro své tzv. instantní fotoaparáty. Na tuto tradici, započatou už v roce 1948, se Polaroid snaží navázat se svým novým fotoaparátem Socialmatic, který byl představen na veletrhu CES 2014 v Las Vegas.

Polaroid Socialmatic

Polaroid Socialmatic umožňuje pořízené fotografie sdílet na sociálních sítích nebo je vytisknout pomocí integrované tiskárny využívající bezinkoustového tisku. Teplem dochází k zahájení chemické reakce, která zapříčiní zabarvení speciálního papíru obsahující krystalky s barvivem. Vytisknuté fotografie mají rozměry 50,8 x 76,2 mm.

Novinka dokáže pořizovat snímky s rozlišením až 14 megapixelů. Na zadní straně nalezneme kromě menšího 2megapixelového fotoaparátu určeného pro autoportréty také 4,5″ dotykový displej, pomocí kterého je možné ovládat předinstalovaný operační systém Android. K další výbavě patří Wi-Fi, Bluetooth a 4GB interní paměť rozšiřitelná pomocí slotu na micro SD karty.

Polaroid Socialmatic by se měl na trhu objevit letos na podzim za dosud nezveřejněnou cenu. Stane se novinka povinnou hipsterskou výbavou nebo skončí tento pokus Polaroidu reinkarnovat instantní fotoaparáty neúspěchem?

zdroj: Techcrunch

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here