Podrobnosti o Facebook smartphonu HTC Myst a jeho uživatelském rozhraní

2

Redaktorovi serveru Android Police se povedlo získat výpis operačního systému (system dump) chystaného Facebook telefonu od HTC, který by měly obě společnosti představit už 4. dubna.

Začneme hardwarem, tedy podrobnostmi o výbavě smartphonu. Podle nejnovějších informací se předchozí spekulace nemýlili. Novinka bude mít kódové označení HTC Myst, na pultech obchodů se ale pravděpodobně objeví pod jiným názvem. Výbavou půjde o smartphone střední třídy, který bude mít 4,3″ displej s HD rozlišením, dvoujádrový procesor Snapdragon S4 Plus, 1GB RAM, Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

Uniklý seznam odhalil také 5mpx zadní fotoaparát, 1,6mpx přední kamerku pro videohovory a Android 4.1.2 Jelly Bean. Po vzoru jiných smartphonů taiwanského výrobce bude chybět slot na micro SD karty, velikost vnitřní paměti ale zatím neznáme.

facebook phone ui 1 facebook phone ui 2

Při testování redaktor narazil na problém, kvůli kterému nemohl vyzkoušet, co všechno skrývá uživatelské rozhraní. Bez přihlášení k Facebook účtu si totiž podle očekávání ani neškrtnete. A v současné době mají povolený přístup jen zaměstnanci Facebooku, kteří se podílejí na vývoji či testování.

Díky už zmíněnému výpisu systému se alespoň povedlo zjistit, jak výrazně jsou funkce Facebooku integrovány do uživatelského rozhraní. Nepůjde o výraznou uživatelskou nadstavbu, o které se dříve spekulovalo. HTC Myst totiž bude mít známé uživatelské rozhraní Sense doplněným o některé funkce navíc.

facebook home logo

Objeven byl launcher s označením com.facebook.wakizashi a názvem Facebook Home, který má v systému poměrně dost oprávnění včetně automatického spuštění při startu systému, zjištění spuštěných aplikací a změny systémových nastavení.

Velmi zajímavou součástí je oprávnění, které umožňuje číst nastavení základního launcheru v Androidu, launcheru v Sense a launcheru v TouchWiz. Ano, vývojáři počítají s nasazením aplikace v telefonech od Samsungu. Je tedy dost možné, že se Facebook Home objeví také jako samostatná aplikace v Google Play Store.

facebook phone icon 1  facebook phone icon 3facebook phone icon 2facebook phone icon 5 facebook phone icon 6

 

System dump obsahuje také řadu ikon, které naznačují, jak bude vypadat uživatelské rozhraní Facebook telefonu. Nechybí ani logo Googlu s názvem search_button.png, podle kterého Facebook překvapivě nevyužije vyhledávač Bing od Microsoftu.

Změn by se měla dočkat také aplikace Messenger, která možná nabídne dokonce plovoucí chatovací okna. Ale jak ukazuje následující obrázek, změny by neměly být příliš velké:

facebook phone messenger

HTC Myst tedy bude obsahovat jen přerostlou Facebook aplikaci. Což je dobrá zpráva, protože z HTC Myst by mohl být zajímavý smartphone střední třídy, který by vzhledem ke spolupráci s Facebokem mohl být dostupný za příznivou cenu. Smartphone byl potvrzen u amerického operátora AT&T, velmi pravděpodobně ale bude dostupná také jeho mezinárodní verze. Více podrobností se dozvíme už 4. dubna, kdy má Facebook naplánovanou tiskovou konferenci.

zdroj: ap

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here