Podle statistiky připadá na jeden telefon průměrně 26 aplikací

3

2013-09-05-Apps

Každý uživatel chytrého telefonu si bezesporu stáhl nějakou tu aplikaci nebo hru. Ať už z oficiálních obchodů, jako je třeba Google Play nebo jinde. Podle statistiky připadá na jeden smartphone průměrně 26 stažených aplikací. Uživatelé jsou různí, zatímco jeden téměř aplikace nestahuje, druhý je jejich milovníkem a dnes, kdy telefony nabízí velkou kapacitu paměti, může mít aplikací desítky.

Ze zmíněných 26 aplikací je jich zhruba 20 bezplatných a 6 placených. Ovšem každý region má jiná čísla. Asi málokoho překvapí, že nejvíce aplikací na osobu se stáhne v Asii, konkrétně pak v Jižní Korei, kde na jednoho uživatele připadá asi 40 stažených aplikací, ovšem z toho pouze 3 placené.

Naopak v Japonsku se za aplikace platí. Průměrný uživatel má v telefonu 36 aplikací a z toho 17,5 placených. V USA se aplikace v průměru na osobu stahují o něco méně. Zde připadá na jednoho uživatele celkem 33 aplikací, avšak přes 25 jich je bezplatných.

Česko ve statistice sice není, ale myslím, že situace bude podobná a z průměru nijak vybočovat nebudeme. Věřím, že existují aplikace, které i Češi dokáží ocenit a to i přesto, že jsou ke stažení také v bezplatné verzi. Jakou aplikaci nebo hru jste si v poslední době koupili?

 

 

zdroj: phonearena

3 KOMENTÁŘE

  1. Vám tu statistiku malinko naruším, mám 88 aplikací a nepřijde mi to nějak moc, jsem taková výjimka? A ještě mám místo 🙂

  2. Jsou v těch 26 aplikacích započítané i předinstalované aplikace od výrobce? Např. od samsungu touchwiz, kalkulačka, kalendář, poznámky… Pokud ano, tak to těch 26 v průměru není zas tak moc.
    Osobně mívám něco přes 100 v základním režimu (kdy tam mám jen věci, které skutečně pravidelně využívám) až 130 v „advanced módu“ :), když jedu někam „out“ a nainstaluju pro sichr i různé potenciálně využitelné užitečné aplikace ala převodník jednotek, chemickou tabulku, atlas hub, samostatný kompas, detektor kovu, astrosoftware, hromadu games… Nicméně jsem napočítal 35 aplikací již v základu předinstalovaných od Samsungu + Google (galaxy note 1), což je již samo o sobě vysoko nad průměrem, i kdybych nic neinstalil navíc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here