Google: Podíl Androidu 4.0 ICS se za poslední dva měsíce více než zdvojnásobil

2

Máme tady další měsíc a s ním také pravidelnou statistiku o podílu jednotlivých verzí Androidu, kterou vydává samotný Google. Tentokrát to však nuda rozhodně nebude, protože se za poslední dobu odehrálo několik významných změn.

První změnou je příchod nového Androidu 4.1 Jelly Bean, který v současné době běží na 0,8 % zařízení. Důvodem tohoto malého podílu je oficiální dostupnost pouze pro několik modelů na světě. Větší podíl má v tuto chvíli i prastarý Android 2. 1 Eclair.

Pozitivnější zprávou je velmi rychlý nárůst podílu Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, kterým je v současné době vybaveno 15,9 %zařízení. V porovnání se stavem před dvěma měsíci jde o více než zdvojnásobení podílu. Není se čemu divit, protože během posledních měsíců výrobci aktualizovali na zmrzlinový operační systém velké množství smartphonů a tabletů. ICS také konečně překonalo Android 2.2 Froyo, jehož podíl klesl ze 17,3 na 15,5 %.

Nejčastější verzí je však stále Android 2.3 Gingerbread, který nyní běží na 60,6 % zařízení. Jde ale o další pokles, zejména na úkor ICS, protože ještě minulý měsíc se „perník“ nacházel na 64 % zařízení.

Očekáváme, že tento trend bude pokračovat také v budoucnu. S rozšiřováním aktualizací a nákupem nových telefonů bude podíl Ice Cream Sandwiche a Jelly Beanu nadále růst na úkor starších verzí Androidu.

zdroj: gsma

  • anywherehome

    jsem rád, že jsem se dostal do Jelly Bean „společnosti“ na SGS2…..paráda!