Pocket TV – proměňte svou obyčejnou televizi v chytrou televizi s Androidem 4.0 ICS

0

Pocket TV je miniaturní počítač s HDMI výstupem umožňující jakoukoliv novější televizi proměnit v chytrou televizi s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, na které lze prohlížet internetové stránky, přehrávat videa na YouTube, poslouchat hudbu, hrát hry a stahovat aplikace z Google Play Store.

Malé zařízení  připomínající USB flash disk v sobě ukrývá 1GHz procesor architektury Cortex A-9 a 512MB RAM pro plynulý běh. Ve výbavě nechybí dokonce ani Wi-Fi, 4GB interní paměť, slot na microSD karty, podpora 1080p výstupu a USB port pro připojení klávesnice nebo externího pevného disku.

Zajímavým způsobem je vyřešeno ovládání. Kromě standardního dálkového ovladače fungujícího pomocí infračerveného záření je možné použít tzv. Air Remote, což je QWERTY klávesnice s gyroskopickým senzorem pro pohybové ovládání.

Projekt Pocket TV se poprvé objevil na internetových stránkách Kickstarter, kde od uživatelů získal potřebných 100 000 dolarů za 31 dnů. Zároveň je na těchto stránkách možné za výhodnější cenu Pocket TV předobjednat. Ostrý prodej by měl být zahájen v říjnu letošního roku a cena zařízení by měla začínat na 160 dolarech (3 200 Kč).

via ac