PayPal ukazuje placení přes NFC – konkurence Google Wallet?

0

NFC placení se pomalu rozjíždí i v České Republice a tak není divu, že za mořem se velké firmy o sto šest přetahují o pomyslné ovládnutí tohoto odvětví. Největší zájem je poměrně logicky o placení pomocí NFC, přeci jen, zde se skrývá nejvíce peněz a současně také informací použitelných pro případné reklamní účely.

Jako první se o ovládnutí pokusil Google, když nedávno představil svůj komplexní platební systém Google Wallet postavený na Androidu. To se logicky nelíbilo největšímu tahounovi internetových plateb – PayPalu. Ten proto včera představil svou vizi a také technologii pro placení pomocí NFC. Zatím tedy neukázal kompletní platební terminály pro obchody jako Google, ale pouze možnost placení mezi dvěma NFC vybavenými telefony. Vše funguje naprosto jednoduše, jedno zařízení si požádá o peníze, poté se přiloží k druhému, do kterého pošle potřebné informace a nakonec jen stačí na druhém zadat pin, potvrdit transakci a peníze jsou převedeny.

Teď zůstává jen otázkou, jak dlouho bude trvat než po vzoru Googlu představí i kompletní zázemí pro obchodníky a vrhne se proti Googlu do opravdového boje o ovládnutí NFC placení. Již teď je ale jedno jisté, my zákazníci z toho budeme jenom profitovat, obě služby se totiž budou muset snažit nabídnout vždy něco navíc, něco lepšího než konkurence.

Zdroj: androidandme

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here