Paranoid PIE – ukliďte androidí tlačítka tak, aby nepřekážela

8

S výjimkou telefonů od Samsungu dodržuje naprostá většina po-Ice-Cream-Sandwichových androidích zařízení příklad Galaxy Nexusu a nemá vlastní hardwová tlačítka. Na místo toho pro navigaci v systému používá lištu s tlačítky softwarovými.

Tento přístup má samozřejmě své výhody, softwarová lišta lze třeba v hrách skrýt a je z podstaty věci potenciálně výrazně modifikovatelnější než její hardwarový ekvivalent. Na druhou stranu ale ubírá místo na displeji a je daleko náchylnější k nechtěné interakci, na rozdíl od hardwarových tlačítek totiž nemůže rozpoznat mezi letmým, nezamýšleným dotekem, a pořádným, úmyslným, stisknutím.

A právě s řešením, které spojuje výhody obojího, tedy upravitelnost, skrývatelnost a zamezení nechtěných interakcí, přišla v projektu PIE poměrně neznámá rodina alternativní ROM Paranoid.

Android PIE sice zachovává poměrně klasickou softwarovou lištu s navigačními tlačítky, ale na rozdíl od standartního nastavení ji nenechává neustále aktivní, ba právě naopak. Uživateli ji zobrazí pouze na základě předem definovaného gesta.  Ve videu níže je konkrétně ukázáno zobrazení pomocí vyjetí prstu z dolní hrany displeje, nicméně fantazii se meze nekladou.

Kromě toho nabízí PIE také poměrně široké možnosti upravitelnosti, k základní čtveřici tlačítek je možné přidat další, třeba na zobrazení notifikační oblasti nebo hledání, a případně i menší widget jako aktuální čas a datum. Nikoho pak nepřekvapí možnost nastavení barvy a velikosti.

Projekt PIE sice není žádnou revoluční novinkou, nicméně aktuálně se dostává do posledních fází vývoje, což mimo jiné znamená, že byl před nedávnem kompletně přepsán. Pokud jste tedy přestali používat nějakou z jeho prvních beta verzí kvůli lenosti, tak jej určitě znovu zkuste.

PIE bude zřejmě zprvu dostupný pouze v Paranoid ROM, nicméně vzhledem k přislíbenému vydání zdrojových kódů věřím, že se dříve nebo později dostane i do ostatních alternativních ROM.

Zdroj: AndroidPolice

8 KOMENTÁŘE

  1. Super nápad, lišta na galaxy nexusu mne dohání k silenstvi

    Nechápu proč už dávno google ovládání nevyresil tak ze by zpět bylo prejetim prstem zleva, menu zespodu a běžící aplikace zpráva. Zezhora jsou krásné notifikace a tohle by bylo dokonale

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here