Ovládejte bezdrátově fotoaparát Nikon pomocí vašeho Android zařízení

2

Společnost Nikon oznámila vypuštění bezdrátového zařízení pro digitální zrcadlovky. Toto zařízení na trh zamíří ke konci května a umožní vám přímou kontrolu nad vaší digitální zrcadlovou z Androidu. Rychlý bezdrátový přenos z fotoaparátu ihned po vyfocení do telefonu/tabletu přináší revoluci ve sdílení fotografií. Představte si, že okamžitě po vyfocení snímku ve vysoké kvalitě můžete ihned uploadovat vaše výtvory na Facebook nebo Google+ bez sebemenších prodlev.

Pomocí bezdrátového zařízení budete také moci přenášet obraz z fotoaparátu přímo na displej vašeho Androidu, uvidíte tak, co právě snímáte a budete moct dálkově ovládat závěrku fotoaparátu a pořízovat takto snímky. Tato funkce může být v některách situacích velice užitečná a je příjemné sledovat, jak Nikon propojuje mobilní technologie s fotoaparáty. Zpočátku bude bezdrátové zařízení kompatibilní pouze s modelem Nikon D3200 a cena by se měla pohybovat kolem 60 dolarů. Doufejme, že se brzy dočkáme rozšíření pro další modely.

Zdroj: androidcentral.com

  • Digital_age

    No tak to by mohli spravit aj na starsie modely ( d3100 ) . Skvely napad.

    • Martin Polický

      Info o rozšíření podpory pro více modelů zatím není oficiálně k dispozici, ale na internetu kolují drby, že pokud bude tento projekt úspěšný, dočkají se ho i starší modely.