Ovi Mapy od Nokie také pro Android a iOS

4

Oblíbené Ovi Mapy můžete vyzkoušet i na telefonech s operačními systémy Google Android a Apple iOS. Na aplikaci známou ze Symbianu ale zapomeňte, spokojit se musíte s verzí v mobilním webovém prohlížeči.

Beta verzi map najdete na adrese m.maps.ovi.com, podporovány jsou zařízení s Androidem a iOS. Naopak nefunkční je zatím služba v telefonech s Windows Phone 7 a Badou.

Webové rozhraní nabídne klasickou, satelitní a dopravní mapu. Nechybí vyhledávání tras (silniční, pěší, veřejná doprava), zjištění vaší aktuální polohy, informace o místech na mapě a další funkce.

Při používání na Androidu není narozdíl od iPhonu prozatím funkční pinch-to-zoom, tedy přiblížení/oddálení mapy tažením prstů, je tedy používat virtuální tlačítka.

A co si myslíte o těchto mapách Nokia vy? Využili byste někdy toto mobilní webové rozhraní? A ocenili byste aplikaci Ovi Mapy pro Android?

via nm

 • Mr.Ferda

  Je vidět že to je ještě hodně ranná verze. Né že by Nokia mapy k něčemu byli ale zde jsou úplně k ničemu.
  SGS s Android jedině na vestavěném prohlížeči nebo xScope. Firefox 5 ani Opera mobile to nepřekousne. Navíc do kvality Google map nemá žádná FREE

 • nesli

  Proc si ublizovat necim, jako jsou mapy od Nokie?? Lide na androidu by meli byt radi, ze od tohoto a jinych podobnych mohli utect 🙂

 • Mr.Ferda

  Hlavně dost dobře nechápu k čemu web verzi když Locus s tím umí mnohem lépe. A s postatně větším výběrem podkladů. Na druhou stranu, co by nutilo Google své mapy/navigaci zlepšovat když by neměl vůbec žádnou konkurenci.

 • TomP

  Nokia Ovi mapy jsou prima v tom, že jsou offline. Takže to oceníte hlavně v zahraničí. Používám několik let v Nokia E66 a bylo by dobré, kdyby i tuto offline verzi portovali na Android apod.