OUYA má řadu problémů, ale také dobrý potenciál

0

Měla to být tak trochu revoluce. První konzole obsahující OS Android, který je určen primárně pro mobilní telefony a tablety. Jenže ještě než se konzole OUYA dostala do prodeje, objevují se první problémy.

ouya-konsol3

Jedny z nejlepších serverů Engadget a The Verge dostaly konzoli ještě před červnovým uvedením na trh do rukou a mohly si tak vyzkoušet, co vše dovede. Bohužel první recenze jsou hodně kritické a ačkoliv bude konzole prodávána za pěkných 99 dolarů, i to je podle serveru Engadget zbytečné vyhození vašeho mění. The Verge souhlasně přikyvuje a dodává, že i přesto má konzole velmi dobrý potenciál.

První kritika se vznáší na ovladač, který má velkou prodlevu neboli zpoždění. Ani rozložení tlačítek na ovladači se příliš nepovedlo. To ale není ten hlavní problém konzole, tím je totiž víceméně prázdný a špatně zpracovaný obchod.

Konzole OUYA nebude sdílet stejný obchod Google Play, jako mobilní telefony a tablety, ale bude mít svůj vlastní, kde se zatím krčí pouze 104 her. Hry navíc nejsou popsány, zda jsou zdarma nebo placené. O tom, jestli jste něco zaplatili se dozvíte až ve hře. Pokud hra bude zdarma, můžete se těšit na hordu reklam a výzev ke koupi bonusových věcí.

Prostě to zatím není ono, a to i když si můžete do konzole hry sami upravit, tak aby šly i na tomto zařízení. K tomu je ale zapotřebí trochu se vyznat v systému Android, takže pro běžné uživatele je toto naprosto nepodstatná část, co konzole dovede.

Vývojáři tak mají ještě zhruba dva měsíce, aby vše dali do pořádku a přinutili osm tisíc vývojářů, kteří přislíbili dodání her, aby dodrželi svůj slib.

Zdroj: Engadget, The Verge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here