Ouya – koncept stylové herní konzole s Androidem a hrami zadarmo

1

Pokusů vytvořit herní konzoli založenou na Androidu jsme za poslední rok viděli nespočet. Většina z nich bohužel ztroskotala na kombinaci malého počtu kvalitních her, cenně blížící se klasickým ‚velkým‘ konzolím a obzvláště na západ od nás kriticky nedostatečného ekosystému dodatečných multimédií jako filmů, seriálů a hudby.

Tento týden se ale na internetu objevil nesmírně zajímavý projekt herní konzole Ouya, který alespoň dle mého názoru potencionál uspět má. Na rozdíl od svých konkurentů totiž míří s cenou na hranici $99 (2000 korun) a současně slibuje všechny hry naprosto zdarma.

Jako operační systém by měla konzole využívat silně upravený Android s vlastním ingame obchodem s hrami. Ten by měl být otevřený všem vývojářům a současně by měl všechny hry nabízet zákazníkům zdarma.

Kromě toho by měla konzole nabídnout možnost ‚hackování‘ a nainstalování takřka jakéhokoliv systému bude uživatel chtít. Dokonce k ní bude rovnou přibalen vývojářský balíček.

Bohužel je v celé věci jeden háček, nikde není totiž napsáno, jak bude konzole vydělávat. Vzhledem k cenně, asi horko těžko na samotném hardwaru a pokud hry budou zdarma, tak software bude muset spíše sama dotovat. Nabízí se tak jen sponzoring někoho velkého a nebo implementované reklamy.

Naštěstí za projektem nestojí žádní nováčkové, v týmu je například Ed Fries, který býval viceprezidentem pro vydávání her v Microsoftu a Julie Uhrman z herního webu IGN. Dá se tedy předpokládat, že mají vše alespoň trochu promyšlené.

Zdroj: theVerge via doupe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here