Originální příslušenství pro Nexus 5: dva kryty a bezdrátová nabíječka

3

Spolu s novým Nexusem 5 bylo představeno také originální příslušenství, které si v případě zájmu mohou dokoupit majitelé tohoto smartphonu.

LG QuickCover

Nexus 5 LG Quickcover

LG QuickCover už je dostupný pro LG G2 a další smartphony, ale v budoucnu by mělo být příslušenství určeno i pro Nexus 5. Výhodou tohoto flipového krytu je automatické vypnutí a zapnutí displeje při otevření či zavření přední strany. V americkém Google Play Store se bude kryt prodávat za 49 dolarů, v přepočtu 920 Kč.

Bumper Case

Nexus 5 Bumper case

Druhý z ochranných krytů nenabízí ochranu přední zadní strany jako tomu je u LG QuickCover. Bumper Case bude dostupný v černé, šedé, červené a žluté barvě. Cena v americkém Google Play Store byla stanovena na 35 dolarů, v přepočtu 656 Kč.

Bezdrátová nabíječka

Nexus 5 wireless charging pad

Jednou z funkcí nového Nexusu 5 je i bezdrátové nabíjení, ke jehož využívání ale bude nutné dokoupit speciální nabíječku. Ve srovnání s Nexusem 4 se bezdrátová nabíječka podporující standard Qi dočkala nejen designových změn, ale také použití magnetů zabraňujících pádu dobíjeného smartphonu.

České zastoupení LG uvedlo, že bezdrátovou nabíječku chce nabízet i na tuzemském trhu. Cena tohoto příslušenství ale zatím oznámena nebyla.

zdroj: Android Community, The Verge

 • Radim Strnad

  speciálně upravený zadní kryt pro bezdrátové nabíjení? není to překlep? přijímač by přece měl mít telefon již integrovaný, ne?

  • kryštof solař

   Hlavně zadní kryt nejde sundat

  • Jáchym Šlik

   Samozřejmě máte pravdu, nějak jsem si to neuvědomil a spletl s SGS4. Díky za upozornění.