NVidia zvažuje přinést architekturu Kepler do „supertelefonů“

0

Ačkoliv na našem serveru píšeme o NVidii takřka pouze ve spojitosti s jejími mobilními čipy Tegra, případně pak speciálně pro ně optimalizovanými hrami, tak jde stále o společnost, jejímž primárním odvětvím je tvorba grafických karet pro velké počítače, případně notebooky.

A právě na poli velkých grafických karet tento týden NVidia zazářila, uvedla totiž novou GT 680 postavenou na nejnovější architektuře Kepler, která je dle takřka všech dosavadních zahraničních testů nejen výkonnější ale i daleko šetrnější co do spotřeby a vydaného tepla než jakákoliv konkurence.

Proč o tom píšeme? Inu, CEO NVidie Jensen Huang se totiž nechal slyšet, že se Kepler v budoucnosti podívá nejen do dalších PC a notebookových karet, ale i do chytrých telefonů, tedy zřejmě to Tegry. Konkrétně řekl toto:

“Today is just the beginning of Kepler.  Because of its super energy-efficient architecture, we will extend GPUs into datacenters, to super thin notebooks, to superphones.”

„Dnešní den je začátkem Keplera. Díky jeho super-efektivní architektuře budeme tyto GPU rozšiřovat do data center, tenkých notebooků a supertelefonů“.

A ačkoliv se to nemusí zdát, tak příchod Keplera do Tegry by byla poměrně veliká věc. Tegra 3 totiž stále obsahuje grafický čip vyráběný 40nm výrobním procesem, což oproti Kepleru, který používá postaven na 28nm výrobním procesu znamená při stejném výkonu daleko vyšší spotřebu a větší množství vydávaného teple.

Zda se integrace velké architektury Kepler dočkáme již v Tegře 4 nebo dokonce již v nějaké novější verzi Tegry 3 zatím známo není, jisté však je, že se tak jednou stane.

zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here