NVidia: V roce 2013 doženeme v mobilech výkon grafiky z Xboxu 360 + oznámení Tegry 3+

1

O tom, že se výkon mobilních grafických čipů s příchodem NVidie a její dnes již světoznámé Tegry 2 a 3 násobně zvýšil, asi není třeba pochybovat. I přesto je však stále jisté, že nedosahuje úrovně výkonu dnešních konzolí a již vůbec ne pak nejnovějších karet ve stolních počítačích.

To se však podle NVidie má do pouhého jednoho roku změnit. Již příští rok, tedy s příchodem Tegry 4 (Wayne) by chtěla firma dohnat současnou generaci konzolí a nabídnout alespoň takový grafický výkon, jaký má právě Xbox 360.

Nedá se tedy úplně říci, že plánuje dohnat konzole jako takové, na příští rok se totiž očekává také nová verze Xboxu a PlayStatinu. I tak však půjde o poměrně zlomový okamžik v herním průmyslu. Když totiž pomineme hardcore hry, tak pro ty jednoduché v podstatě pomine potřeba vlastnit konzoli, díky čemuž je možná začnou pomalu nahrazovat právě chytré telefony a tablety.

Kromě predikce výkonu do budoucna firma NVidia představila také aktualizovanou verzi Tegry 3 s názvem Tegra 3+. Ta by se měla na trh podívat ještě koncem tohoto roku, přičemž začátkem toho příštího by měla dostat malý facelift v podobě přidání LTE čipu. Jak se však bude výkonově lišit od původní Tegry 3, zatím známo není.

Přibližně souběžně s Tegrou 3+ doplněnou o LTE by se na trhu měla objevit také další Tegra, formálně označovaná jako Tegra 4, s kódovým označením Wayne.

Zdroj: pha, ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here