NVidia představila GeForce Grid, platformu pro cloudové streamování her

1

NVidia není na poli serverů a potažmo tedy cloudů žádným nováčkem, její grafické karty již několik let zdobí ty nejrychlejší super počítače a v kontextu paralerizovatelných výpočtů nemají žádnou vážnější konkurenci.

Až nyní s příchodem architektury Kepler se však NVidia rozhodla využít grafické karty v serverech na něco jiného než chladné vědecké výpočty a představila platformu GeForce Grid určenou pro cloudové provozování a následné streamování na serveru běžících (počítačových) her do ostatních, třeba ne tak výkonných zařízení.

A nezůstala jen u platformy, ve stejný den oznámila také spolupráci s Gaikai s jehož pomocí plánuje ovládnout trh streamovaných her. Oproti konkurenci by totiž měla GeForce Grid ve spojení s Tegrou 3 na klientské straně přinést podstatně nižší latenci, v případě dobrého internetového připojení dokonce srovnatelnou s nativně spuštěnou hrou.

U nás v České republice nás to bohužel prozatím zajímat nemusí, pořádné streamování her totiž funguje pouze v USA a trochu v Británii, přičemž snahy o rozšíření jsou ještě vzácnější než u streamování filmů a hudby, nicméně do budoucna by mohlo jít o zajímavou alternativu.

zdroj: theVerge