NVidia má údajně problémy udat Tegru 4, zájem má jen Toshiba

0

Tegra 4

I přesto že před Tegrou 2 neměla NVIdia na trhu ARMových procesorů určených pro výkonnější chytrá zařízení v podstatě žádný tržní podíl, tak se jí podařilo poměrně rychle prosadit. Několik měsíců byla totiž jediným procesorem, pro který byl oficiálně dostupný první tabletový Android – 3.0 Honeycomb. Bez většího úsilí se tak dostala na valnou většinu androidích tabletů té doby.

Podobně dobře na tom pak byl i její nástupce – Tegra 3. Ten, ačkoliv už neměl žádnou podobně významnou exkluzivitu, se do zařízení dostala díky prostému faktu, že šlo po dlouhou dobu o jeden z prvních čtyřjádrových procesorů.

Doba však pokročila a na poli ARMových procesorů se udály velké změny. Qualcomm představil celou řadu čtyřjádrových procesorů, Samsung se plně osamostatnil a Tegra se z pozice toho bez pochyb nejvýkonnějšího přesunula mezi řadové byť lehce výkonnější čipy.

A podle spekulačního serveru digi-times se to začíná pomalu projevovat. Dle jeho informací prozatím jediný výrobce – Toshiba potvrdil, že plánuje novou Tegru použít ve svých zařízeních. Důvodů je údajně více. Předně za to však prý může lepší vybavenost čipů od Qualcommu, které na rozdíl od Tegry obsahují například plnohodnotný čip pro přijímání mobilních sítí, na straně jedné a naopak výrazně nižší cena čtyřjádrových čipů od MediaTeku na straně druhé.

Na základě jedné spekulace samozřejmě nemůžeme tvrdit, že by byla NVidia v kdovíjakých problémech. Určitým ukazatelem konce dominance Tegry na poli mobilních procesorů by však dnešní zpráva být mohla. A to je koneckonců dobrá zpráva, zdravější rozdělení trhu by totiž mohlo vést k snížení počtu exkluzivních her a větší snaze herních studií optimalizovat hry pro všechna zařízení.

Zdroj: aauthority, digitimes 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here