Nokia N9 možná dostane neoficiální Android 4.0 Ice Cream Sandwich

7

I když Nokia dala nedávno přednost operačnímu systému Windows Phone 7 před Androidem, neznamená to, že se nikdy nesetkáme s Nokií, na které bez problémů běží Android. Alexej Roslykov, který se dříve podílel na portu Androidu na Nokii N900, chystá další a ještě zajímavější projekt. V současné době portuje Android 4.0 Ice Cream Sandwich na designově velmi zdařilý telefon Nokia N9, původně vybavený operačním systémem MeeGo.

V současné době vývojáři nezveřejnili žádné podrobné informace o tom, v jaké fázi se port nachází. Pokud se ale podíváte na jedinou zveřejněnou fotografii Nokie N9 s Androidem, můžete vidět, že se odemčená obrazovka a widgety překrývají s uzamčenou obrazovkou. Port je tedy nejspíš jen ve velmi rané fázi a zatím není jisté, zda se vůbec podaří vytvořit použitelnou verzi.

N9 je jediným telefonem s MeeGo, který Nokia prodává a bude prodávat. Zatímco odborníky je telefon přijímán s nadšením, zákazníci se do jeho koupě, nejspíš kvůli vyšší ceně a nedůvěře k  novému operačnímu systému, příliš nehrnou. K výbavě telefonu patří například 3,9″ AMOLED displej, 1GHz jednojádrový procesor, 1GB RAM a 8mpx fotoaparát.

Graf ceny produktu Nokia N9 16GB poskytuje server Heureka.cz

zdroj: ac

 • BigT

  Zase všude cpou ten crap Android, měli portnout WP7 radši…

  • …No…Name…

   V tom případě mi nějak uniká důvod proč jsi na webu, který androidem žije 😮

   • BigT

    Protože ho mám a neskutečně mě se*e

  • Petr Houška

   Bohužel WP7.(5) je vzhledem ke své uzavřenosti takřka nenaportovatelný systém. Samozřejmě existují výjimky (HD2), zde však šlo o takřka stejné zařízení jako v případě jiného WP7 telefonu a nebylo to tedy tak těžké.
   Třeba u telefonů s jiným než Qualcomm Snapdragon procerem by ale port byl takřka nemožný.

 • Crozz

  to by bylo fajn, N9 pozdejs klesne na nizsi cenu a s pouzitelnym portem by to byl fajn mobil 🙂

 • Tibi

  Nech si konecne aj NOKIA uvedomí ze ak daju android tak sa zacne aj
  „conecting people“ 🙁 predavat svet zije s Androidom a OIS