Netbook od Asusu dostal neoficiální Android 4.0 Ice Cream Sandwich [video]

2

Seznam zařízení, která dokážou spustit operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich se před nedávnem rozrostl o další jméno. Tentokrát nejde o smartphone ani tablet, ale netbook ASUS Eee PC X101. Na tomto malém notebooku, který je dodáván s operačním systémem MeeGo nebo Windows, se podařilo spustit upravenou verzi „zmrzlinového“ Androidu určeného pro platformu x86.

Android je na netbooku trochu pomalejší, na druhou stranu ale fungují téměř všechny důležité funkce včetně Wi-Fi. Zajímavým způsobem je vyřešeno ovládání, protože ASUS Eee PC X101 samozřejmě nemá dotykový displej. Uživatel si tak musí vystačit se standardními tlačítky myši nebo touchpadu a několika dalšími ovládacími prvky, které byly přidány do uživatelského rozhraní. Zcela bez problémů fungují tlačítka pro změnu hlasitosti a klávesa Esc je využívána pro přechod zpět.

ASUS Eee PC X101 je levný a jednoduchý netbook, určený pro nenáročné zákazníky. V jeho výbavě nalezneme procesor Intel Atom N435 taktovaný na 1,33 GHz, 1GB RAM, 10,1″ displej s rozlišením 1024 x 600 a 32GB interní pamět.

via ac

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here